Adventní čas bývá pro mnohé z nás dosti stresujícím obdobím. Pro to, abychom v den „D“ spokojeně usedli k vánoční tabuli se svými nejbližšími, jsme schopni udělat prakticky nemožné. Ale co se takhle zastavit a najít si také prostor užít si vánoční atmosféru bez frustrujícího pocitu možného selhání. Zastavte se a zkuste si vzít příklad z časů, kdy slovo „stres“ nikdo neznal a marnivé shánění dárků nebylo pro nikoho důležité. „My Vás do této doby zavedeme.“

V Krušnohorském muzeu na Lesné v Krušných horách jsme pro Vás každou adventní neděli od 13:00 hod. připravili atraktivní zážitkový program, který Vás zavede do doby dávno minulé a představí Vám Vánoce zase z jiné perspektivy.

A na co se tedy můžete těšit? V příjemném prostředí tradiční krušnohorské světnice si vyslechnete poutavé vyprávění krojovaných lektorů. Stanete se součástí zážitkového programu, který Vás provede tradičními řemeslnými činnostmi horských obyvatel z počátku 19. století, prohlédnete si tehdejší vánoční výzdobu a za zvuku koled a vánočních písní ochutnáte místní vyhlášené cukroví. Součástí akce bude také výstava betlémů a louskáčků. Novinkou, jež potěší každého milovníka historie odívání, bude možnost vyzkoušet si tradiční krušnohorský oděv. Akce je realizována v rámci projektu „Aktivní prožití společných dějin a tradic v Krušných horách“, který je podpořen z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020.

Pokuste se „vánoční shon“ hodit za hlavu a přijeďte. Zaručujeme Vám, že nebudete zklamáni.

Kolektiv Horského klubu Lesná v Krušných horách, z. s

Projekt „Aktivní prožití společných ději a tradic v Krušných horách“