Z Prahy je k nám nejjednodužší cesta po dálnici D8. Pojedete až do Chomutova a následně po silnici E442 směrem na Jirkov. Po průjezdu městem Jirkov se vydáte do hor směrem na Boleboř. Projedete osadou Jindřižská a obcí Boleboř dále přes Svahovou směrem na Malý Háj. Před obcí Malý Háj se vydejte doprava na Lesnou. Po cca. 2 km a průjezdu lesem odbočte doprava a dále jeďte cca. 1 km. Dojedete k Horskému hotelu Lesná a do celého areálu Krušnohorského muzea v Lesné.
Z Mostu (nebo ze směru od Ústí nad Labem, Teplic) se vydejte po silnici E442 směrem na Chomutov. Pod vrchem Hněvín odbočte na silnici č. 27 směrem na Litvínov. V Záluží na kruhovém objezdu odbočte směrem na Horní Jiřetín. Projedete Horním Jiřetínem a vydejte se horskou silnicí na Novou Ves v Horách a dále směrem na Brandov. Před obcí Hora svaté Kateřiny zahněte doleva směrem na Brandov. Po cca. 2 km zahněte opět doleva na Malý Háj. Vyjeďte na Malý Háj a za obcí zahněte doleva na Lesnou. Po cca. 2 km a průjezdu lesem odbočte doprava a dále jeďte cca. 1 km. Dojedete k Horskému hotelu Lesná a do celého areálu Krušnohorského muzea v Lesné.
Ze směru od Německa je dobré přijet z příhraničního města Olbernhau na přechodu Olbernhau/Brandov. Projedete Brandovem směrem na Horu svaté Kateřiny. Po průjezdu dolní částí obce zahněte doprava na Malý Háj. Vyjeďte na Malý Háj a za obcí zahněte doleva na Lesnou. Po cca. 2 km a průjezdu lesem odbočte doleva a dále jeďte cca. 1 km. Dojedete k Horskému hotelu Lesná a do celého areálu Krušnohorského muzea v Lesné.