Muzeum bude veřejnosti přístupné každý den včetně víkendů a svátků.

Krušnohorské muzeum v Lesné se nachází ve východní části Krušných hor, nedaleko měst Chomutova a Mostu. Bylo vybudováno v rámci projektu s názvem „Zprostředkování společných historických hodnot lidových staveb a životního stylu včetně lidového umění v Krušnohorském regionu Seiffen/Lesná“, podpořeného z Programu Cíle3/Ziel3 na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013.

Jeho součástí je nově vybudovaná replika Zvonice s plně funkčním zvonem a model 1:1 Krušnohorského lidového domu, tzv. chlévního typu. Nabízí návštěvníkům stálou expozici o životě horalů před cca 100 lety, jejíž součástí je i sbírka renovovaných starých zemědělských strojů.
Půdní prostory jsou vyhrazeny pro výstavy související s Krušnými horami. V rámci pořádaných veřejných akcí si mohou účastníci vlastnoručně vyzkoušet pod vedením odborných lektorů „Zapomenutá řemesla“, která jsou oblíbena převážně u mládeže.

Krušnohorský lidový dům je zcela nová stavba. Byl postaven v roce 2010 na základě plánů dochovaných v Oblastním muzeu v Mostě. Jedná se o repliku zdejšího stavení z roku 1873 – dům chlévního typu. K vidění jsou všechny části tohoto specifického obydlí – závětří, světnice, komora, půdní prostor, chlév a stodola. Celý prostor je vybaven dobovými exponáty.

Video upoutávka

Krušnohorský lidový dům je zcela nová stavba. Byl postaven v roce 2010 na základě plánů dochovaných v Mosteckém muzeu, jedná se tedy o repliku zdejšího stavení z roku 1873. Původní dům stál o trochu severněji. K vidění jsou zde především všechny části domu chlévního typu, jedná se tedy o závětří, světnici a komoru, půdní prostor, chlév, stodolu. V celém prostoru jsou vystavené dobové exponáty.

V muzeu je vstupné dobrovolné.

Pokud se Vám stane, že bude zavřeno, poproste obsluhu nedalekého Horského hotelu Lesná o otevření.

Projekt „Aktivní prožití společných ději a tradic v Krušných horách“
je podpořen z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020