Jak to tak bývá, vše má svůj začátek a konec. Nejinak tomu bylo i v případě Krušnohorského sochařského sympozia na Lesné, jež se konalo v Horském areálu Lesná od neděle 22. 7. 2018 do pátku 27. 7. 2018. Téma pro letošní ročník bylo „Peklo na vrcholcích Krušných hor“.

Příjemné letní počasí přivítalo pozvané sochaře, kterými byli v letošním roce Patrik Adamec, Josef Švancar, Miloslav Jiran, David Fiala a Jan Bezaniuk. Po slavnostním zahájení se umělci okamžitě ponořili do práce. Jak mohli vidět příchozí, kteří v průběhu týdne areál navštívili, obratnost, s jakou opracovávali surové dřevo, byla opravdu úctyhodná. V polovině týdne byly sochy takřka hotové a zbývalo je jen „zkrášlit“ do konečné podoby. V pátek již zdobily galerii Horského areálu Lesná, jež je pro veřejnost od jara do podzimu v areálu nainstalována. Díla s názvem „čertí škraboška“, „čert“, „čert Jeremiáš“, „inspirátor“, „kniha hříchů“ či „zrozeni ve znamení váhy“ si můžete prohlédnout v naší fotogalerii. V zimě budou ozdobou již tradiční výstavy betlémů v rámci adventních týdnů.

Celý týden byl doplněn zážitkovým programem v podobě kreativních dílen lákající převážně děti. Vzhledem k zájmu veřejnosti se lektoři spolku měli co „ohánět“, aby vyhověli všem, kteří si z Lesné chtěli odnést vlastnoručně vytvořený suvenýr. Zájem nás samozřejmě těší.

Tak tedy opět za rok se na vás budeme těšit.

Kolektiv Horského klubu Lesná v Krušných horách, z. s.