Příjemné teplo kachlových kamen, malebná světnice plná usměvavých a dobře naladěných lidí, vánoční koledy, vůně purpury, něco dobrého na zub a hlavně tvořivé koutky, ve kterých bylo možné si vyzkoušet své rukodělné dovednosti, a odnést si domů mnoho krásných výrobků. Tak to je jen malý výčet toho, co si užili návštěvníci, jež o adventních nedělích navštívili naše Krušnohorské muzeum na Lesné. I přes stísněné prostory si s našimi lektory užili příjemné odpoledne, které je jistě vánočně naladilo a připomnělo jim, že vánoční svátky jsou převážně o rodině, klidu a pohodě.

Musíme přiznat, že nás těší, že k nám na vrcholky Krušných hor zavítalo v adventním čase tolik lidiček. Vždyť proč to vlastně děláme? Převážně pro to, aby se nezapomnělo na místní tradice a zvyky, ale rovněž z důvodu zviditelnění bohaté historie, jenž Krušnohoří jisto jistě má.

Pokud jste se přeci jen neodrhli od vánočního shonu, máte jedinečnou možnost „ochutnat“ něco z naší nabídky již v neděli 6. 1. 2018, kdy jsme pro Vás připravili „Tříkrálovou nadílku“. Více informací naleznete na našich webových stránkách www.horskyklublesna.cz.

Kolektiv Horského klubu Lesná v Krušných horách, z. s.

Projekt „Aktivní prožití společných ději a tradic v Krušných horách“
je podpořen z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020